V Děčíně proběhl II. ročník tanečního festivalu romských tanců

22. červen 2016 | 13:32
Vystupující. Foto: archiv Veronika DufkováVystupující. Foto: archiv Veronika Dufková

DĚČÍN - Předposlední červnovou sobotu se konal II. ročník tanečního festivalu v Děčíně, který uspořádala organizace Smysl života. Děti z volnočasových kroužků Amare Čhave a Lambada spolu s lektorkou Martinou Tancošovou, která s nimi během uplynulého školního roku nacvičovala choreografii, se vydaly na festival reprezentovat Komunitní středisko Kontakt Liberec.

Na nábřeží pod děčínským zámkem soutěžily ve dvou kategoriích – romské tance a volný styl. Ačkoliv panovalo proměnlivé počasí a účastníky neminul ani hustý nenadálý déšť, děti se svého úkolu zhostily statečně a odtančily obě kategorie.

Své pohybové nadání a kreativitu mohly poměřit s dalšími vystupujícími soubory a jednotlivci, jako např. KALE JAKHA z Mimoně, ČIRIKLORO Náhlov, Street Big Boss Bílina aj. Celkem se zúčastnilo 7 tanečních souborů.

Program příjemně obohatilo hudební vystoupení skupiny GYPSY LEGEND z Hrádku nad Nisou, které zahrálo tradiční i moderní skladby. Přestože se děti z Komunitního střediska Kontakt neumístily na stupních vítězů, rozhodně si nevedly špatně a každý obdržel cenu za účast.

Pro děti byla návštěva Děčína jistě inspirující – mohly vidět, jak se připravily ostatní soubory a také se více osmělit před publikem a získat větší sebevědomí při vystupování. Dešťové srážky dětem úsměv na tváři a zážitky z výletu určitě nezkazily a plné dojmů se v pozdní odpoledne vrátily do Liberce.

Autor: Veronika Dufková

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516