V Děčíně bude na návštěvě projekt Vlak Lustig

13. červen 2015 | 00:16
Vlak Lustig. Foto: archiv vlaklustg.czVlak Lustig. Foto: archiv vlaklustg.cz

Děčín - Ojedinělý mezinárodní divadelní projekt Vlak Lustig – Vlak svobody 2015, jehož nedílnou součástí je i divadelní inscenace Arnošta Lustiga a Petra Kracika “Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou” zavítá do Děčína.

Divadelní inscenace je součástí XVI. ročníku Mezinárodního festivalu česko-německo-židovské kultury Devět bran.

Vlak zavítá 19. června 2015 také do Děčína. Program na hlavním nádraží začne ve 14 hodin a vyvrcholí večerním divadelním představením Arnošta Lustiga a Petra Kracika  Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou. Vlak Lustig - Vlak svobody 2015 je symbolickou připomínkou památky obětí genocidního násilí.

Historická vlaková souprava přiveze výstavy i filmové projekce.  Od 14 hodin bude moci veřejnost zhlédnout výstavy VHÚ „Gešer ad Halom – Most až sem“ a výstavu fotografií Nguyen Phuong Thao „Přeživší“. V rámci filmových projekcí se diváci dočkají filmů Démanty noci, Transport z ráje, Colette, Vlaky do nenávratna. Od 19:30 se uskuteční přednáška o holocaustu a diskuse. Představení Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou začne ve 21:00 hodin.

Vlaková souprava mezinárodního divadelního projektu Vlak Lustig – Vlak svobody 2015 je sestavena z historických železničních vagónů, které jsou taženy  parní lokomotivou tzv. Němkou. Historické vagóny soupravy jsou využity jako originální galerijní prostory pro výstavy, dále jako biograf, kde se budou promítat české hrané a dokumentární filmy s válečnou tématikou, ale i jako šatny pro herce a hudebníky.

Budou zde umístěna i zařízení pro simultánní překlady inscenace do německého, polského i maďarského jazyka. Centrem historické vlakové soupravy je tzv. divadelní vagón, který je speciálně upravený tak, že přistavením k perónu nádraží může z něho být vystavěno jeviště, na které navazuje i mobilní hlediště pro návštěvníky projektu.

Rezervace vstupenek: na e-mailovou adresu vlaklustig@post.cz napište místo a datum představení, počet vstupenek a celé jméno objednavatele. Vaše objednávka bude potvrzena do 48 hodin. Zarezervované vstupenky budou k dispozici v den konání představení a budou vydávány 60 minut před začátkem představení. Teprve po usazení rezervací budou zbývající místa v hledišti nabídnuta ostatním divákům. Vzhledem ke kapacitě hlediště – 320 míst, si rezervujte vstupenky včas. Po naplnění kapacity hlediště již nebude možné usadit další diváky.

Program 19. června – Děčín, hlavní nádraží

Výstavy a filmové projekce
14.00 - Výstava VHÚ „Gešer ad Halom – Most až sem“
14.00 - „Přeživší“ – výstava fotografií Nguyen Phuong Thao
14.00 - Démanty noci, Transport z ráje, Colette, Vlaky do nenávratna
Besedy a přednášky
19.30 – Přednáška o holocaustu a diskuse
Divadelní představení
21.00 –  A. Lustig: Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou, režie Petr Kracik

V děčínské synagoze je možné při této příležitosti navštívit do konce června výstavu Judity Matyášové v děčínské synagoze: výstava představuje osudy 80 českých židovských dětí, které na podzim roku 1939 odjely do Dánska, kde se jich ujaly pěstounské rodiny. Děti v Dánsku prožily 4 roky a doufaly, že se jim podaří odjet do Palestiny. V roce 1943 uprchly do Švédska a jejich životní cesty se rozešly na 70 let. Publicistka Judita Matyášová potkala v roce 2011 jednu z těchto dětí a rozhodla se, že vypátrá celou skupinu. Autorka na výstavě prezentuje životní osudy pamětníků, kteří žijí v Česku, Dánsku, Švédsku, Izraeli a Americe.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě,  jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku,  ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.czNovinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516