Mezinárodní hudební festival Česká Kamenice nabídl big band i mažoretky

20. červen 2016 | 00:52
Hudební festival. Foto: archiv Ústecký krajHudební festival. Foto: archiv Ústecký kraj

DĚČÍN, ČESKÁ KAMENICE - Mezinárodní hudební festival Česká Kamenice, pokračuje v letošním roce již svým 17. ročníkem. Milovníkům big bandu, dechových orchestrů a mažoretkových formací se od čtvrtka 16. do neděle 19. června 2016 představili umělci z celé České republiky i ze zahraničí na několika místech regionu i v německém příhraničí.

Předvíkendová vystoupení a soutěž big bandů proběhly především v Děčíně, Česká Kamenice pak ožila přehlídkou mažoretkových skupin.

Porota, v níž mimo jiné tradičně zasedají Felix Slováček a Václav Hybš, ocenila v pátek večer v Děčíně soutěži big bandů v kategorii do 25 let. Čestná uznání a věcné ceny vítězům bronzového, stříbrného a zlatého pásma předávali spolu s hvězdnými porotci také představitelé kraje, primátorka Děčína Marie Blažková i starostka České Kamenice Hana Štejnarová.

Absolutním vítězem, který si spolu s dalšími cenami odnášel také klarinet, se stal soubor Z.U.B.B. Praha Modřany, ve stříbrném pásmu zabodoval také Taneční orchestr ZUŠ Roudnice.

Sobota patří především České Kamenici, kde probíhá soutěž big bandů v kategorii nad 25 let, slavnostní průvod dechových orchestrů a mažoretkových formací a chybět nebude ani večerní vyhlášení výsledků s koncertním vystoupením.

Milovníci hudby nebudou ošizeni ani v Krásné Lípě, kde o víkendu pobíhá Mezinárodní folklorní festival, v Rumburku, Hřensku, či v Janově. Neděle je věnována vystoupení v Růžové, v Arnolticích u Děčína a také v německých městech Bad Schandau a Pirna.

A kdo bude mít hudby stále málo, může zavítat poslední červnový víkend do Štětí, kde proběhne 28. ročník Národního festivalu dechových orchestrů.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516