Děti z Děčínska se při koupání zranily elektrickým proudem na táboře

8. červenec 2015 | 01:37
Kemp Jordán v Oparenském údolí. Foto: Campjordan.czKemp Jordán v Oparenském údolí. Foto: Campjordan.cz

Oparenské údolí (Lovosicko), Děčín - Neštěstí na dětském táboře pořádaným DDM Děčín. Celkem 29 lidí, z toho 26 dětí, bylo zraněno elektrickým proudem, který se dostal do bazénu v kempu Jordán v Oparenském údolí.

Tábor s dětmi pořádal Dům dětí a mládeže v Děčíně. "Rád bych uklidnil všechny rodiče, že jejich děti jsou v pořádku. Podle informací, které jsem získal od hlavní vedoucí se jednalo o slabší probíjení elektrickým proudu v bazénu střediska a pro jistotu byly proto všechny zasažené děti převezeny na pozorování a kontrolu do okolních nemocnic. Nedošlo k žádnému závažnému zranění a kromě tří dětí jsou již všechny zpět ve středisku. Uvedené tři děti zůstávají pro jistotu na pozorování," konstatoval Miroslav Lochman.

Poraněným dětem je většinou mezi pěti a osmi lety. V péči zdravotníků skončili také tři dospělí. Kauzou se zabývá policie.

Podle prvních informací záchranářů zřejmě natekla voda do šachty s elektrickým vedením. Záchranná služba převezla 26 dětí a tři dospělé do nemocnic v Roudnici nad Labem, Litoměřicích, Teplicích a Ústí nad Labem.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Petra Bureše nešlo o žádný případ bezvědomí. "Šlo o reakce na úraz elektrickým proudem, rozhodně to nebylo tak, že bychom viděli nějaké fibrilace srdce a podobně. U osmi dětí šlo o subjektivní potíže, brněly je ručičky a podobně," uvedl.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516