Spoléháme na domácí prostředí, říká Bažant o sérii s Pardubicemi

29. duben 2017 | 23:56
Lukáš Bažant. Foto: archiv MojeDěčínsko.czLukáš Bažant. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Jasný motiv má pro basketbalisty BK Děčín probíhající play off Kooperativa NBL. „Když už jsme v semifinále, chceme se poprat o finále,“ říká za celý hráčský tým Lukáš Bažant. Zároveň si uvědomuje, že to nebude snadná práce.

Jak se ohlížíte za minulými sezónami, pokud jde o medailové úspěchy Děčína?

V klubu jsem pět let, dvakrát jsme vypadli ve čtvrtfinále, ale nyní jsem už potřetí v řadě s týmem v semifinále. Máme za sebou i dvě finálové účasti. Předloni i loni jsme se dostali ke stříbru přes Prostějov, jehož jsme vyřadili v semifinále. A pak hráli s Nymburkem.

Nyní ale bojujete s Pardubicemi. Čím je typický právě tento soupeř?

Už před rokem Pardubičtí vyhlašovali jako cíl finále. A letos pro to dělají maximum. Mají usazený kádr, navýšili rozpočet a po Nymburku jsou asi nejsilnějším českým celkem. Jejich trenér Sanders hrál dlouhá léta za Děčín, kde to zná. Navíc Pardubice disponují špičkovými hráči jako jsou Autrey, Burnett, Wall, Nečas, Pandula, Švrdlík, Kotas.

Série začíná 2. a 3. května v Pardubicích a teprve potom se přesune do Děčína.

Nedá se nic dělat, že musíme nejprve do Pardubic. Pokusíme se urvat jeden zápas venku a spoléháme na domácí prostředí. I když Pardubice jsou favoritem, ve čtvrtfinále jednou prohráli ve Svitavách. Takže věřím, že jsme schopni je potrápit.

Jak jste spokojen se svým herním vytížením?

Máme pár zraněných hráčů, dostávám větší prostor. Ale je dobře, že síly jsou rozložené na víc hráčů. Tím, že se hrají dva zápasy za sebou, je potřeba zapojení šíře kádru. Zatím to funguje.

Co pro Děčín znamená vrchol sezóny?

Myslím, že po kondiční stránce jsme na tom dobře. Prožíváme nejlepší období soutěže, na které jsme se těšili. A teď to můžeme potvrdit v praxi.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.


Děčín na Nymburk nestačil a v lize bere stříbro

Děčín na Nymburk nestačil a v lize bere stříbro

24/5 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Basketbalisté Děčína skončili potřetí v řadě v nejvyšší basketbalové soutěži na druhém místě. Opět se museli sklonit před mistrovským Nymburkem. Tentokrát uhráli s Nymburkem výsledky 71:82 a v odvetě 56:70 a berou stříbrné medaile.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516