Spoléháme na domácí prostředí, říká Bažant o sérii s Pardubicemi

29. duben 2017 | 23:56
Lukáš Bažant. Foto: archiv MojeDěčínsko.czLukáš Bažant. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Jasný motiv má pro basketbalisty BK Děčín probíhající play off Kooperativa NBL. „Když už jsme v semifinále, chceme se poprat o finále,“ říká za celý hráčský tým Lukáš Bažant. Zároveň si uvědomuje, že to nebude snadná práce.

Jak se ohlížíte za minulými sezónami, pokud jde o medailové úspěchy Děčína?

V klubu jsem pět let, dvakrát jsme vypadli ve čtvrtfinále, ale nyní jsem už potřetí v řadě s týmem v semifinále. Máme za sebou i dvě finálové účasti. Předloni i loni jsme se dostali ke stříbru přes Prostějov, jehož jsme vyřadili v semifinále. A pak hráli s Nymburkem.

Nyní ale bojujete s Pardubicemi. Čím je typický právě tento soupeř?

Už před rokem Pardubičtí vyhlašovali jako cíl finále. A letos pro to dělají maximum. Mají usazený kádr, navýšili rozpočet a po Nymburku jsou asi nejsilnějším českým celkem. Jejich trenér Sanders hrál dlouhá léta za Děčín, kde to zná. Navíc Pardubice disponují špičkovými hráči jako jsou Autrey, Burnett, Wall, Nečas, Pandula, Švrdlík, Kotas.

Série začíná 2. a 3. května v Pardubicích a teprve potom se přesune do Děčína.

Nedá se nic dělat, že musíme nejprve do Pardubic. Pokusíme se urvat jeden zápas venku a spoléháme na domácí prostředí. I když Pardubice jsou favoritem, ve čtvrtfinále jednou prohráli ve Svitavách. Takže věřím, že jsme schopni je potrápit.

Jak jste spokojen se svým herním vytížením?

Máme pár zraněných hráčů, dostávám větší prostor. Ale je dobře, že síly jsou rozložené na víc hráčů. Tím, že se hrají dva zápasy za sebou, je potřeba zapojení šíře kádru. Zatím to funguje.

Co pro Děčín znamená vrchol sezóny?

Myslím, že po kondiční stránce jsme na tom dobře. Prožíváme nejlepší období soutěže, na které jsme se těšili. A teď to můžeme potvrdit v praxi.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Děčín na Nymburk nestačil a v lize bere stříbro

Děčín na Nymburk nestačil a v lize bere stříbro

24/5 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Basketbalisté Děčína skončili potřetí v řadě v nejvyšší basketbalové soutěži na druhém místě. Opět se museli sklonit před mistrovským Nymburkem. Tentokrát uhráli s Nymburkem výsledky 71:82 a v odvetě 56:70 a berou stříbrné medaile.


Děčín jede do Nymburka bojovat o titul

Děčín jede do Nymburka bojovat o titul

22/5 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Basketbalisté Děčína prohráli v úvodním zápase finálové série KNBL na domácí palubovce s Nymburkem 71:82. Odveta je naplánována na úterý 23. května. O novém mistrovi nejvyšší soutěže rozhodne rozdíl skóre z obou zápasů.


Děčínsko je prošpikováno kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Děčínsko je prošpikováno kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / DĚČÍNSKO - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Děčínsku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Basketbalisté Armexu odehrají finále na zimním stadionu

Basketbalisté Armexu odehrají finále na zimním stadionu

12/5 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Basketbalisté Děčína postoupili potřetí v řadě do finále ligové nejvyšší soutěže a znovu finálovou sérii odehrají na děčínském zimním stadionu.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516