Jakub Krakovič posílí basketbalisty Děčína

25. srpen 2016 | 11:02
Jakub Krakovič. Foto: archiv MojeDěčínsko.czJakub Krakovič. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Basketbalový celek Děčína posílil nový hráč - Jakub Krakovič. Zkušený a 205 cm vysoký pivot v loňské sezóně působil ve francouzském Calais Basket Cheminots JMC ve čtvrté nejvyšší soutěži NM2, když dosahoval průměrů 26 minut, 13 bodů a 8 doskoku na zápas. Před odchodem do zahraničí působil kyjovský rodák v NBL postupně v dresech Prostějova, Chomutova, Ústí nad Labem a Brna.

Krakovičova stopa v NBL byla nejvýznamnější v ročníku 2014/15, kdy byl po Špilberkem lídrem brněnského týmu s průměry 27 minut, 14 bodů a 5,5 doskoku na zápas. V ústeckém dresu byla nová děčínská akvizice významným členem týmu, když zde strávil dvě sezóny. Úspěšnou sezónu 2013/2014 (Ústí postoupilo do play-off ze 6. místa) strávil na hřišti průměrně 22 minut, doručoval téměř 8 bodů a doskočil 4,3 míče na zápas.

Méně povedenou (Ústí na celkově 12. místě ze 13, tedy 6. místo v nadstavbové skupině A2) sezónu 2012/2013 měl však osobní průměry velmi podobné: 24 minut, 8 bodů a 4,1 doskoku. Chomutovské angažmá v ročníku 2012 znamenalo postup do předkola play-off z 10. místa, když Krakovič odehrál průměrně 24 minut, dával 10 bodů a doskakoval 4,5 míče na zápas. V prostějovském dresu ve stříbrných letech 2009-11 jako mladý odchovanec spíše paběrkoval.

Krakovič v současnosti řeší svalové zdravotní komplikace způsobené v přípravě, které jej ještě na zhruba dva týdny vyřazují ze hry. Podle aktuálního stavu by se tak měl do tréninkového procesu naplno zapojit po návratu děčínského týmu z turné na Slovensku.

„Jakub Krakovič k nám přichází jako doplnění podkošové sestavy. Máme tři velmi zkušené pivoty a jednoho ještě hodně mladého. Jakubových 25 let je přesně to, o co jsme stáli jak pro letošní sezonu, tak i s výhledem do budoucna,“ uvedl k příchodu pětadvacetiletého pivota generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser.

Jakub Krakovič ke svému příchodu do Děčína řekl: „Jsem rád, že jsem se dohodl na spolupráci v Děčíně. Klub má ty nejvyšší ambice a já udělám všechno proto, abychom je s týmem naplnili a já byl platným článkem družstva.“

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516