Děčín zajíždí na palubovku Kolína, ten dokáže trápit favority

28. říjen 2016 | 12:29
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBasketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

DĚČÍN - V 9. kole Kooperativa NBL budou basketbalisté Děčína čelit soupeři z Kolína na jeho palubovce. Kolín patří mezi nebezpečné protivníky, dokáže potrápit i papírově silnější celky, a právě Děčín sám poznal sílu Kolína, když v loňské sezóně na jeho hřišti prohrál.

Kolín před sezónou opustili Kamil Aušprunk, Showron Glover a Chris McEachin, naopak jej posílili hráči z Ostravy, Garret Kerr (USA, křídlo, power forward, 194 cm) a Adam Číž (rozehrávač, 192 cm).

Jenže Číž, jeden z nejlepších hráčů ligy, má od přípravy problémy s kolenem, a tak Kolín musel ještě narychlo angažovat (na dva měsíce) srbského rozehrávače Bojana Maleševiče. Už v rozjeté sezóně pak dorazil rozehrávač Kwan Waller, jenže tomu byla při zdravotní prohlídce zjištěna únavová zlomenina a následovalo okamžité ukončení spolupráce.

Další pokus posílit sestavu oznámil klub minulý týden, kdy na měsíční try-out dal šanci americkému rozehrávači Chrisi Dixonovi. Kromě trablů na rozehrávce postihla Kolínské v přípravě ještě jedna nepříjemnost, když se zranil pivot Ladislav Horák. Kdy se zranění vrátí na hřiště a jestli Maleševič opravdu odejde po dvou měsících je však zatím nejasné.

Je vidět, že mužstvo z Polabí hledá svou tvář, což spolu se zraněními a těžkým rozlosováním znamenalo čtyři prohry v prvních čtyřech utkáních. Kolín postupně padl s Prostějovem, Pardubicemi a Nymburkem. Čtvrtá prohra pak přišla v Ústí a byla dost vysoká 110:87. Od tohoto duelu však Kolínští čtyřikrát zvítězili, naposledy na USK Praha (nejlepší střelci Kolína: Machač 23, Hunt 9, Bakič 9), ze dna tabulky se posunuli na 7. místo a začínají naplňovat předsezónní ambice.

Geosan bodově táhnou cizinci Bakič (17,9 bodu na zápas), Skinner (13,1) a Kerr (12,0), který kromě bodů má také téměř 10 doskoků na zápas. Tuto trojici pak doplňuje zkušený David Machač s průměrem 15,1 bodu na zápas.

Zda Válečníci navážou na výborné představení proti Prostějovu uvidíme v sobotu od 17.45 hod.

O síle Kolína ví i trenér Armexu Pavel Budínský. "Kolín se po sérii porážek odrazil k sérii vítězství, a to je silný signál, že nás čeká velmi těžký duel. Kvalita kádru Kolína je jasná, disponuje zkušenými hráči z nichž může být kdokoliv tahounem v jakémkoliv utkání. Především v útočné fázi dokáže Kolín v domácí hale dostat pod tlak protivníka svojí produktivitou, která pramení z velkého střeleckého sebevědomí většiny hráčů. Proto nás čeká hodně práce na obranné polovině, kde musíme být skutečně precizní, abychom pak měli možnost využít naši útočnou fázi."

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516