BK ARMEX Děčín se objeví v pohárové Evropě. Zúčastní se Sixt Alpe Adria Cup

2. listopad 2016 | 19:36
Logo Sixt Alpe Adria CupLogo Sixt Alpe Adria Cup

DĚČÍN - BK ARMEX Děčín se ještě v letošní sezóně 2016/17 objeví v pohárové Evropě. V probíhajícím ročníku naskočí v Sixt Alpe Adria Cupu do základní skupiny D, kde se utká se slovenským vicemistrem a slovinským semifinalistou. Již ve středu 9.11.2016 od 17 hodin tak Válečníky čeká v ARMEX Sportcentru první domácí zápas proti KK Rogaška.

Sixt AAC je evropský basketbalový pohár, který měl v sezóně 2015/16 svoji premiéru s účastí 8 družstev ze Slovinska, Chorvatska, Rakouska a Slovenska. Do druhého ročníku byla soutěž rozšířena na 4 skupiny o 13 týmech.

Největší zastoupení mají slovinské týmy - 5, dále jde o tři rakouská, dvě chorvatská, dvě slovenská a nově i jedno české družstvo. V základních skupinách se utká každý s každým systémem doma a venku. První dva celky z každé skupiny postupují do play-off.

Čtvrtfinále, semifinále i finále se odehrají na dvě utkání, opět doma – venku. O vítězi každého kola tak rozhodne součet bodů ze dvou zápasů.

Účast BK Armex Děčín

V již probíhajícím ročníku došlo k dohodě jednoho z chorvatských klubů s vedením soutěže na odhlášení z důvodů výkonnostních a ekonomických. Uvolněné místo bylo nabídnuto Děčínu. Vedení Válečníků celou věc důkladně zvážilo a rozhodlo se nabídky využít. Pro účast byl nutný souhlas také vedení ČBF a ALK.

BK ARMEX Děčín dlouhodobě vyhledává mezinárodní konfrontaci v přípravných utkáních. Na soutěžní úrovni naposledy působil klub v EuroCup Challenge v ročníku 2005/06. Účast ve FIBA Europe Cup je komplikovaná především kvůli kapacitě domácího stánku ARMEX Sportcentra, která neodpovídá požadavkům mezinárodní asociace. Společně s větší termínovou volností je hlavně v tomto ohledu Sixt AAC méně náročný než například FIBA Europe Cup s českým zástupcem BK JIP Pardubice.

Pro děčínské příznivce tak v novém systému Kooperativa NBL znamená účast v Sixt AAC minimálně 2 další domácí zápasy s možností pokračování i do vyřazovacích bojů.

Soupeři v základní skupině

Děčín čeká ve skupině D slovenský finalista MBK Rieker COM-therm Komárno, jehož zná Děčín ze září z přípravné výpravy na Slovensko, a také slovinský semifinalista KK Rogaška. Oba týmy se už utkali v úvodním duelu skupiny hned v úvodu října, Komárno zvítězilo v domácím prostředí 81:68.

Kvalita soupeřů je nesporná a to i přes zraněními ovlivněný nepovedený začátek slovenského vicemistra v domácí soutěži, jež se stále zkvalitňuje a vyrovnává. Vždyť i v přípravě na konci srpna Válečníci na půdě Komárna podlehli vysokým rozdílem 83:62! Komárno v roce 2015 poprvé získalo slovenský titul... Slovinsko je basketbalově velmi silná země s rovněž vyrovnanou ligou, kde po nedohraném 4. kole už není neporažený tým. KK Rogaška byl v sezóně 14/15 překvapivým finalistou a v loňském ročníku potvrdil příslušnost ke slovinské špičce.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516