Sídliště v děčínských Březinách čeká rekonstrukce. Začne v létě

26. květen 2016 | 23:32
Sídliště, ilustrační foto. Foto: archiv MojeDěčínsko.czSídliště, ilustrační foto. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

DĚČÍN - Město se v nejbližší době pustí do revitalizace sídliště Březiny v Děčíně. Tamní obyvatele tak čekají omezení spojené se stavbou. První na řadu přijde prostor v okolí školy. Vedení města chce, aby práce kolem školy probíhaly v době letních prázdnin.

„Sídliště jsme několikrát navštívili. Podle mého názoru je zde situace zcela neúnosná a je potřeba ji co nejrychleji řešit. Vůbec se nedovedu představit, že by byl nutný rychlý zásah záchranných složek. Doprava je zde tak problematická, že by se pomoc k lidem vůbec nemusela dostat a to nemůžeme připustit,“ řekla Marie Blažková, primátorka Děčína.

Město se pro úpravu sídliště rozhodlo i přesto, že na revitalizaci nedostalo žádnou dotaci a veškeré finance tak půjdou z rozpočtu města.

„Předpokládáme, že práce se rozběhnou nejdéle koncem července. V tuto chvíli máme vybraného zhotovitele a pokud proběhnou všechny zákonné lhůty bez námitek budeme moci podepsat smlouvu,“ doplnila Marie Blažková.

První změny se tak obyvatel sídliště dotknou zřejmě 1. července 2016, kdy přestane fungovat hlídané parkoviště v sídlišti. Majitelé vozidel budou muset pro parkování využívat plochy za autobusovou zastávkou, která bude pro vozidla upravena.

Právě parkování je jedním z hlavních důvodů revitalizace sídliště.

Revitalizace sídliště je rozdělena do tří etap. První etapa zahrnuje ulici Kosmonautů v okolí školy, druhá etapa zahrnuje zbytek ulice Kosmonautů a severní část sídliště. Třetí etapa řeší východní část.

„Jsme si vědomi, že poloha sídliště a majetkové poměry neumožňují takové řešení, které by uvítali všichni obyvatelé. Přesto se budeme snažit zlepšit okolí domů co nejlépe,“ doplnila primátorka.

Realizaci úprav bude předcházet úprava ploch vhodných pro parkování pro dobu stavebních prací. Obyvatelé ulice Kosmonautů budou mít k dispozici odstavnou plochu za točnou MHD.

ČTĚTE:  Revitalizace děčínského sídliště Březiny odstartuje v létě 2016

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516