ŘSD plánuje obchvat Ludvíkovic. S Folknářskou spojkou kraj souhlasí s podmínkami

2. březen 2017 | 14:01
Zakreslení Folknářské spojky podle ŘSD. Zdroj: ŘSDZakreslení Folknářské spojky podle ŘSD. Zdroj: ŘSD

DĚČÍN, LUDVÍKOVICE - Obyvatelé děčínské části Folknáře a Ludvíkovic bydlící podél hlavního tahu I/30 na Liberec si možná po roce 2023 oddechnou. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje přeložku silnice, tedy obchvat.

Záměrem ŘSD je výstavba nové dvoupruhové silnice I. třídy (s přídatným pruhem ve stoupání) tzv. Folknářské spojky jako přeložky silnice I/13 mimo existující zástavbu v úseku Děčín (na konci úpravy okružní křižovatky Benešovská odpojení ze stávající komunikace II/262) – Ludvíkovice (napojení na stávající I/13 nad Ludvíkovicemi ve směru na Huntířov v místě bývalého motorestu).

Účel realizace záměru je odvedení dopravy mimo zastavěné území s převahou obytné zástavby podél stávající silnice I/13 na severním kraji Děčína a v sousední obci Ludvíkovice.

Za záměry související s posuzovaným záměrem jsou považovány především stavby přeložek silnice I/13 v úsecích: Děčín – dálnice D8 (Knínice); Děčín – Benešov nad Ploučnicí a výstavba okružní křižovatky Benešovská na silnici I/13.

Předpokládaný termín realizace obchvatu je rok 2023.

V současné době jsou shromažďována vyjádření veřejnosti a dotčených institucí, termín končí 6. března 2017.

Rada Ústeckého kraje vzala dokumentaci na vědomí a požaduje, aby se v následujícím kroku zpracovatel posudku podrobně zaměřil na způsob splnění všech vznesených požadavků a na relevantní vyhodnocení možných dopadů na životní prostředí dotčených obcí a veřejné zdraví.

"Dále pak musí být navržena jen taková varianta, která bude kontrolovatelná a pro obce přijatelná a to včetně dohody o opatřeních k prevenci, vyloučení, snížení a popřípadě kompenzaci nepříznivých vlivů na životní prostředí. V posudku doporučenou variantu podpořit jasnými argumenty a to bez ohledu na variantu doporučenou zpracovatelem dokumentace," sdělila mluvčí Lucie Dosedělová.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516