Rekonstrukce vodovodu a kanalizace na Dělnické ulici v Děčíně se protahuje

2. prosinec 2015 | 13:06
Stavební práce, ilustrační foto. Foto: archiv MojeDěčínsko.czStavební práce, ilustrační foto. Foto: archiv MojeDěčínsko.cz

Děčín - Rekonstrukce vodovodu a kanalizace na Dělnické ulici se protahuje. Původně slibované částečné položení asfaltového povrchu v úseku kruhového objezdu k odbočce na Husitskou ulici nebude. Vedení města proto vyvolalo další jednání, aby pomohlo situaci řešit.

Neustálé prodlužování stavby a nedodržování termínů na Dělnické ulici se nelíbí vedení města. Opět proto vyvolalo jednání, na které pozvalo všechny zúčastněné strany a chtělo po investorovi stavby, tedy Severočeské vodárenské společnosti jasné stanovisko. Kromě toho vidí město jako problém, že původně slibovaný nový povrch v části ulice do konce roku 2015 nebude.

„Vím, že to není jednoduché. Práce na rekonstrukci vodovodu a kanalizace komplikuje nutná překládka plynovodu. Také podloží není v nejlepším stavu. Přesto jsem přesvědčena o tom, že špatná komunikace mezi zhotovitelem a investorem je velkou příčinou průtahů na stavbě,“ řekla Marie Blažková, primátorka Děčína.

Na posledním setkání se zhotovitel zavázal, že před stavební přestávkou upraví povrch Dělnické, tak aby se zde netvořilo bláto a obrovské louže a bylo možné provádět dostatečnou zimní údržbu.

Přestávka v práci potrvá od 20. prosince 2015 do 15. ledna 2016.

Do té doby budou prováděny veškeré stavební práce na přeložce plynovodu a probíhat budou také přepojovací práce na vodovodu. K přepojení na již nové vedení vodovodu proběhne 9. prosince, kdy dojde k napojení ulic Husitská, Fibichova, Hankova, Slovanská, části Dělnická, Thunská, Klostermannova, Budapešťská, Ruská, Poštovní, Jiřího z Poděbrad, Jiráskova a Jánská jednotlivých domů.

„Město Děčín se, přestože není investorem stavby, snaží o flexibilní a rychlou komunikaci se zhotovitelem i investorem tak, aby nedocházelo ke zbytečným průtahům,“ doplnila primátorka města.

Během přerušení stavby v závěru roku bude provoz po provizorním povrchu Dělnické ulice obnoven. Za zimní údržbu na tomto úseku odpovídá zhotovitel stavby.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516