O revitalizaci Bažantnice budou diskutovat rodiče předškolních dětí

4. listopad 2016 | 00:23
Bažantnice. Foto: SMS DěčínBažantnice. Foto: SMS Děčín

DĚČÍN - První setkání na téma revitalizace Bažantnice se uskuteční s rodiči předškolních dětí. Revitalizaci lesoparku chce děčínská radnice realizovat pomocí dotace Nadace Proměny.

První etkání se uskuteční 14. listopadu 2016 v 16 hodin v Mateřské škole Školní a je určeno pro rodiče malých dětí.

O dotaci usilovalo město již v loňském roce. Tenkrát ale s žádostí neuspělo.

Rozhodli jsme se žádost o dotaci opět podat, je to další pokus, jak lesopark komplexně obnovit. Vlastní peníze totiž na tak rozsáhlou rekonstrukci v rozpočtu nemáme,“ řekla děčínská primátorka Marie Blažková.

Lesopark Bažantnice je součástí veřejného městského prostoru již od roku 1931 a své jméno nese podle bažantí obory, kterou dříve býval.  Nyní je park obklopen zástavbou rodinných domů a sídlištěm. Fungovalo zde letní kino. Okraj parku využívají převážně obyvatele sídliště a děti z nedaleké mateřské školky. Cesty v lesním porostu slouží k procházkám a jako zkratky na městskou hromadnou dopravu.

Součástí lesoparku jsou lesní porosty, travnaté plochy, zpevněné plochy a cesty, nezpevněné cesty, bikrosová dráha, areál bývalého letního kina, oválné cvičiště a území s archeologickými nálezy, jehož součástí jsou pozůstatky historické tvrze. To všechno ovlivňuje jeho případnou revitalizaci,“ doplnila Marie Blažková.

Jakou finální podobu nakonec bude Bažantnice mít, mohou ovlivnit samotní obyvatelé okolních domů. Dotace z Nadace Proměny je totiž přímo závislá na hlasu obyvatel.

Nadace Proměny úzce spolupracuje s lidmi žijícími v těsné blízkosti dané lokality. Před samotnou realizací projektu pořádá veřejné diskuze a akce, ze kterých následně vychází architektonická soutěž,“ vysvětlila Marie Blažková.

Diskuzi s občany připravuje i současné vedení města. „Chceme slyšet názory obyvatel, kteří se v prostoru pohybují. Zajímá nás, jak právě oni by si park představovali,“ dodala primátorka.

Nad ideová studií vytvořenou v roce 2009 tak budou lidé moci společně diskutovat. První takové setkání se uskuteční s rodiči dětí.

Naplánovali jsme několik besed, kde si můžeme poslechnout názory na využití parku. Chceme dát postupně prostor všem věkovým skupinám místních obyvatel,“ upřesnila Marie Blažková.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516