Dětské lůžkové oddělení v děčínské nemocnici je přes léto mimo provoz

21. červen 2016 | 15:57
Nemocnice Děčín. Foto: archiv Město DěčínNemocnice Děčín. Foto: archiv Město Děčín

DĚČÍN - Prázdninový režim nastavilo vedení Krajské zdravotní na dětském lůžkovém oddělení děčínské nemocnice. Plnohodnotně bude fungovat pouze novorozenecké oddělení. Ke standardnímu režimu se vrátí opět v září.

„Je třeba zdůraznit, že se jedná o prázdninový režim a z něj vyplývající dočasná omezení provozu v Krajské zdravotní – Nemocnici Děčín. Toto omezení se dotkne ambulantní i lůžkové části oddělení děčínské nemocnice. Každopádně nejde o uzavření oddělení,“ řekla Eva Urbanová, vedoucí organizačního a tiskového oddělení Krajské zdravotní.

Provoz novorozeneckého oddělení a porodnice zůstává zachován.

Malí pacienti mohou být po dobu omezení provozu ošetřeni v Krajské zdravotní v  Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a dalších nemocnicích Krajské zdravotní, ve kterých nebudou během letních prázdnin dětská oddělení uzavřena.

Další možností je využití dětského oddělení i v Roudnici nad Labem.

„Situace v děčínské nemocnici nás netěší. Mrzí mě, že se o tomto poměrně zásadním kroku dozvídáme z médií. Dlouhodobé personální problémy naší nemocnice však nejsme schopni řešit. Nemáme k tomu vůbec žádné kompetence,“ řekla Marie Blažková, primátorka města.

Podle vedení Děčína je jedinou možností  tlačit na Krajskou zdravotní, aby situaci řešila.

„Od 1. července 2016 bude uzavřené dětské lůžkové oddělení a odborné dětské ambulance Krajské zdravotní – Nemocnici Děčín. Novorozenecké oddělení bude po celou dobu prázdnin v plném provozu. Od 1. srpna 2016 bude zahájen provoz odborných ambulancí dětského oddělení. Od 1. září 2016 počítáme s plnohodnotným provozem dětského oddělení včetně lůžkového oddělení děčínské nemocnice,“ vysvětlila Eva Urbanová.

V současné době chybí na dětském oddělení děčínské nemocnice čtyři lékaři a jedna sestra.

Podle tiskového oddělení Krajské zdravotní vedení nemocnice aktivně řeší personální situaci. "V současné době jednáme o nástupu se čtyřmi lékaři a očekáváme personální stabilizaci. Krajská zdravotní nabízí novým lékařům například stabilizační příspěvky, pro lékaře absolventy je pak zajímavá a důležitá možnost předatestační přípravy," dodala Eva Urbanová.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516