Derby Děčína s Ústím přineslo další skvělý basket, kouč Armexu Budínský chválil čtvrtou čtvrtinu

18. únor 2016 | 11:04
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBasketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - V další dramatickou bitvu se proměnilo utkání 31. kola basketbalové KNBL mezi domácím Děčínem a Ústí nad Labem. Děčín sice ústeckého soupeře porazil již potřetí v sezóně, tentokrát ale musel v průběhu utkání dotahovat desetibodovou ztrátu. Navázal tak na dramatickou koncovku z prosincového setkání obou soupeřů, kdy Děčín vyhrál střelou v poslední vteřině zápasu.

Děčín se sice vyhřívá na 2. místě tabulky, ale v poslední době se mu příliš nedařilo. Atmosféře nepřidalo ani prohrané finále Českého poháru s Pardubicemi. Proti Ústí si Armex ale nakonec připsal vítězství 78:67.

"Za výhru jsme rádi. Samozřejmě jsme za sebou měli Final Four Českého poháru, takže jsme mohli být unavení. A bylo to na naší hře znát. Fyzicky i mentálně jsme na tom byli hůře. Vytvořili jsme mnoho zbytečných ztrát a hloupými chybami v obraně jsme Ústí dostali do hry," komentoval souboj severočeských rivalů trenér Děčína Pavel Budínský.

Válečníci v poločase se Slunetou o bod prohrávali, nakonec ale došli k vítězství. A to hlavně díky čtvrté čtvrtině, kterou ovládli 25:14.

"Musím ale hráče pochválit, že do toho dali srdce a dostali se do vedení. Také nás skvěle povzbuzovali fanoušci. Čtvrtá čtvrtina byla už z naší strany kvalitní, hráli jsme velmi pestře a vytvářeli si střelecké pozice. Nakonec jsme v závěru už výsledek v poklidu udrželi," pochvaloval si Budínský.

Armex potrápil Pavel Bosák, který do Ústí přestoupil jen před několika dny právě z Děčína. A svůj bývalý celek nešetřil, nasázel 21 bodů. Ale ani jeho skvělý výkon nestačil na to, aby Sluneta děčínského soka obrala o body.