Děčínští mají na dosah semifinále. Stačí jedna výhra, ví trenér Budínský

10. duben 2015 | 14:17
Pavel Budínský. Foto: archiv BK Děčín/Oskar GoliášPavel Budínský. Foto: archiv BK Děčín/Oskar Goliáš

Děčín - Basketbalisté BK Děčín mají na dosah potvrzení postupu do semifinále play-off Kooperativa NBL. Ve čtvrtfinálové sérii vedou 2:0 na zápasy a v sobotu 11. dubna 2015 mají na domácí palubovce ideální možnost k uzavření této části vyřazovacích bojů.

 

Jaká je nálada v děčínském táboře? „O co se hraje v utkání číslo tři, není potřeba sáhodlouze rozebírat. Vítězství by nás posunulo do semifinále. V opačném případě bude čtvrtfinále pokračovat. To, že budeme chtít sérii ukončit, je víc než jasné, ale co je ještě jasnější, že Ostrava bude jistě proti,“ vystihuje realitu trenér Pavel Budínský.

„Proto očekávám od všech hráčů Ostravy obrovské odhodlání, nasazení a vůli po vítězství, což každému členovi našeho týmu musí zbystřit mysl. Zároveň se ale domnívám, že větší tlak je na soupeřově straně, neboť on už musí od této chvíle všechna utkání vyhrát, pokud chce postoupit dál. My si dvěma výhrami vytvořili lepší pozici před tímto duelem, ale na druhou stranu je to velmi zavádějící z pohledu toho, že hrajeme doma, kde jsme ještě letos s Ostravou neprohráli,“ připomíná kouč.

„Co se týká nastavování hlav hráčů, tak předpokládám, že mého vlivu nebude tolik potřeba, neboť již po utkání v Ostravě bylo cítit, že si všichni uvědomují, jaká je před námi šance. Co se týká samotné hry, musíme se znovu dobře připravit na kvality Coreyho Muirheada, Adama Číže, Filipa Zbránka a samozřejmě i ostatních, kteří se díky svým příspěvkům zasloužili o vyrovnané utkání v Ostravě. Chtěl bych, aby tíha tohoto okamžiku a velká očekávání od našich fanoušků neparalyzovala těla ani mysl mých hráčů, ale byla naopak velkým oktanovým číslem našich pohonných látek,“ zvolil Budínská nevšední příměr.

Křídelní hráč Luboš Stria připojil: „Jak je dobře známo, poslední krok je často nejtěžší ze všech, a proto jdeme do zápasu s pokorou. Letos společně chceme udělat pomyslný ,krok navíc´ a dosáhnout úspěchu pro celý Děčín. Ostrava bude bojovat do posledního dechu, protože už nemá jinou volbu a na co se šetřit. Věřím, že máme kvalitu a zkušenosti, které nám pomohou zápas zvládnout."

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516