Děčín má vlastní platební kartu. Lze s ní platit bezkontaktně za MHD i v obchodech

23. březen 2017 | 21:16
Plakát. Zdroj: DPMDPlakát. Zdroj: DPMD

DĚČÍN - Dopravní podnik města Děčína představil novou víceúčelovou chytrou kartu. Jedná se o předplacenou bankovní kartu, ke které je vůbec poprvé v Česku možné přiřadit časový kupon MHD. Dále s ní lze běžně platit bezkontaktně za jednorázové jízdné, v obchodech nebo na internetu. Nová karta je navíc dostupná i ve formě platebního náramku.

„Cestující v Děčíně mají možnost odbavit se mnoha různými způsoby podle toho, co komu vyhovuje. Hotovostí, kartami integrovaného dopravního systému, bezkontaktními bankovními kartami a od dnešního dne také novou multifunkční kartou, která je dostupná i ve variantě praktického vodotěsného náramku," vyjmenoval ředitel DPMD Bohumil Bárta.

"Novou chytrou kartu DPMD lze navíc ovládat i z pohodlí domova prostřednictvím e-shopu, a to jak dobití elektronické peněženky tak přiřazení kuponu, což původní systém neumožňoval. Do budoucna chceme prosadit stejnou výši jízdného při úhradě všemi typy bezkontaktních bankovních nebo dopravních karet akceptovaných našim systémem a rozšíření systému o další funkcionality," doplnil.

Víceúčelová chytrou kartu DPMD vyvinul ve spolupráci s Českou spořitelnou a společností Vis.

Víceúčelová karta DPMD je navíc technologicky připravena na budoucí spuštění pružného jízdného, které umožní vyhodnotit a propočítat jízdné tak, aby cestující vždy zaplatil tu nejlepší a cenově nejvýhodnější kombinaci jízdenek.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře


SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516