Basketbalisté Děčína na Nymburk nestačili

7. březen 2016 | 11:51
Basketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBasketbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Děčín - Basketbalisté Nymburku potvrdili svou dominanci v české KNBL a drtivě přehráli druhý Děčín. Domácího kouče Pavla Budínského trápila absence rozehrávače Tomáše Vyorala. Bez něj BK Děčín neměl nárok.

Zdá se, že basktebalisté Nymburka nebudou mít ani v letošním ročníku nejvyšší soutěže konkurenci. Drtivě vítězí v každém zápase a nyní si podali i finalistu poslední sezóny Kooperativa NBL.

Nymburk přehrál Děčín 100:62 a zůstává v tabulce na prvním místě.

"Kdybychom měli hodnotit tohle utkání a zanalyzovat hru, tak bychom popsali asi tak tři role toaletního papíru. Pokud to mám zkrátit, tak myslím, že už v páté minutě bylo jasné, jakým způsobem se utkání bude odvíjet. My jsme nastoupili s příliš velkým respektem. Hrát s Nymburkem bez Tomáše Vyorala je samozřejmě dvojnásobně složitější, nicméně jsme chtěli hrát s nějakou sympatií a svojí tváří. Celkově si myslím, že se to stalo, na druhou stranu musím říct, že ve všech aspektech hry to bylo o úroveň nebo dvě výš. Rychlost, důraz, čtení hry, zakončování, to je bez diskuzí – Nymburk jednoznačně ukázal, proč si umí nastavit hlavu na takovéhle zápasy," hodnotil trenér Děčína Budínský.

A dodal: "Pro nás může být ctí, že již poněkolikáté hrál Nymburk v Děčíně 40 minut opravdu s plnou sestavou, rotací a aktivitou. Pro naše hráče ve svém věku, jako je Filip Kroutil nebo Ondřej Šiška, je myslím obrovská zkušenost, že mohou hrát proti takovéhlemu týmu, jako je Nymburk, a řídit své spoluhráče. Děkujeme divákům, že byli shovívaví a pochopili, že čelíme úplně jinému týmu, než jsme v lize zvyklí. Je škoda, že jsme s Nymburkem nemohli hrát dříve, protože si myslím, že bychom se asi takhle dlouho neadaptovali na tuhle hru.

Ve vyprodané děčínské hale tak domácí Armex neuspěl. Hostující trenér Ronen Ginzburg si pochvaloval atmosféru a užíval si další vítězství v české nejvyšší soutěži. "Jeli jsme sem jako na místo, kde se těžko hraje. Vždycky se zde hraje složitě, je tady skvělá atmosféra a fandit chodí hodně lidí. Začali jsme dobře a soustředěně v obraně, Děčín minul několik otevřených střel. Důležitou věcí také bylo, že domácím chyběl rozehrávač Tomáš Vyoral, což si myslím, že byl velmi podstatný fakt. Před zápasem jsme se také bavili o útočném doskoku Děčína, což bylo vidět, že bylo důležité téma. Ale zápas jsme zvládli.“

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

Požár roubenky v Krásné Lípě, jeden člověk uhořel

7/8 / AKTUALITY / KRÁSNÁ LÍPA - Z noci na pondělí hořela roubenka v Krásném Buku. Jeden člověk na místě uhořel.


Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

Vyoral přechází z Děčína ke konkurenčnímu Nymburku, ve kterém se těší na Ligu mistrů

14/7 / BK ARMEX DĚČÍN / DĚČÍN - Rozehrávač děčínského Armexu Tomáš Vyoral patřil k největším hvězdám děčínské sestavy. Není proto divu, že si ho všiml mistrovský Nymburk, kam po letošní sezóně zamířil.


Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

Těžká nehoda! Auto skončilo v Labi

1/7 / KRIMI / TĚCHLOVICE - Ke karambolu došlo v sobotu kolem poledne u Těchlovic na Děčínsku. Osobní auto skončilo v řece Labi.


Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

Tragická nehoda u Ludvíkovic! Na místě jeden mrtvý

30/6 / KRIMI / LUDVÍKOVICE - K tragické události došlo v pátek ráno okolo půl šesté u Ludvíkovic. Osobní auto tam vjelo do protisměru, ve kterém jej smetlo nákladní vozidlo.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeDěčínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeDěčínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeDěčínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516